Sikawa Curling Classic 2023

Zapraszamy na czwartą edycję Sikawa Curling Classic!

Termin: 16 – 19 lutego 2023


🏆 Zwycięzcy 2022:

Turniej mężczyzn: Team Stych (skip: Konrad Stych)
Turniej kobiet: Projekt Curling (skip: Zuzanna Rybicka)

🏆 Zwycięzcy 2020:

Turniej mężczyzn: Team Stych (skip: Konrad Stych)
Turniej kobiet: Team Szeliga-Frynia (skip: Marta-Szeliga-Frynia)

🏆 Zwycięzcy 2019:

Turniej mężczyzn: Monkey Man POS Łódź (skip: Aleksander Grzelka)
Turniej kobiet: Team Belarus (skip: Alina Pavlyuchik)


🔵 Turniej mężczyzn:

Liczba drużyn: 16
System rozgrywek: triple knockout + play-offy dla 8 najlepszych drużyn, 4 mecze gwarantowane
Nagrody: 5400 PLN (1 miejsce: 2400, 2 miejsce: 1400, 3 miejsce: 1000, 4 miejsce: 600)
Wpisowe: 1280 PLN
Pierwsza kolejka meczów: czwartek 16:30 lub czwartek 21:30


🔵 Turniej kobiet:

Liczba drużyn: 8
System rozgrywek: zmodyfikowany triple knockout, 4 mecze gwarantowane
Nagrody: 2800 PLN (1 miejsce: 1800, 2 miejsce: 1000)
Wpisowe: 1140 PLN
Pierwsza kolejka meczów: czwartek 19:00


Limit czasu: 100 minut (sygnał ostatniego enda)
W przypadku remisu po regulaminowym czasie gry mecz zostanie rozstrzygnięty poprzez shoot-out. O hammerze w pierwszym endzie decyduje rzut monetą, za wyjątkiem meczów fazy play-off mężczyzn, gdzie o hammerze decyduje wyższe rozstawienie.


Rejestracja trwa do 15 stycznia 2023.


System oraz wysokość nagród mogą ulec zmianie w przypadku mniejszej niż zakładana liczby uczestników turnieju.


WAŻNE INFORMACJE

1. Na turnieju dozwolone są tylko oryginalne, niemodyfikowane pady/covery z kodami dopuszczone do użytku na zawodach WCF.

2. Rozpatrywane będą tylko zgłoszenia zawierające kompletny skład drużyny (tj. imiona i nazwiska minimum 4 zawodników). Nie ma możliwości późniejszego uzupełnienia składu niekompletnego (czyli liczącego 3 lub mniej zawodników).

3. Potwierdzeniem otrzymania przez nas zgłoszenia jest automatyczny e-mail który powinniście otrzymać po przesłaniu formularza. Jeżeli nie otrzymaliście od nas maila, a jesteście pewni, że dobrze wypełniliście formularz, dajcie nam znać na kontakt@curlinglodz.pl. Prawidłowe zgłoszenia, po weryfikacji (która może potrwać do kilku dni), będą widoczne w zakładce LISTA UCZESTNIKÓW jako "Oczekujące na potwierdzenie".

4. Nie później niż 20 stycznia 2023 drużynom zakwalifikowanym do turnieju prześlemy potwierdzenie udziału wraz z prośbą o wpłatę wpisowego. Miejsca nieopłacone do 1 lutego do godz. 23:59 zostaną automatycznie przekazane drużynom z listy rezerwowej. W przypadku wycofania się drużyny ze startu po opłaceniu wpisowego nie ma możliwości otrzymania zwrotu wpłaconego wpisowego, chyba, że na miejsce wycofującej się drużyny znajdzie się inna drużyna. Jeżeli pośród drużyn z listy rezerwowej nie ma już chętnych do grania zespołów, znalezienie zastępstwa leży po stronie wycofującej się drużyny. Jeżeli drużyna wycofuje się z turnieju po opłaceniu wpisowego i na jej miejsce znalazła się inna drużyna, przy zwrocie wpisowego potrącana jest opłata administracyjna w wysokości 50 zł. Opłata nie jest pobierana, jeżeli drużyny (wycofująca się i zastępująca ją) rozliczą się w kwestii wpisowego między sobą.

5. Wszystkie zmiany składu należy zgłaszać do organizatora mailowo na adres kontakt@curlinglodz.pl nie póżniej niż do 14 lutego 2023 do godz. 21:00 (termin obowiązuje też drużyny zgłoszone w składzie 4-osobowym, chcące dopisać 5-ego zawodnika do składu). Zmiany w składzie obejmujące połowę lub więcej zgłoszonych oryginalnie zawodników mogą powodować nierozpatrywanie zgłoszenia lub utratę przez drużynę prawa startu w turnieju. Dany zawodnik nie może zostać zgłoszony w składzie więcej niż jednej drużyny. Jeżeli ta sama osoba pojawi się w 2 lub więcej składach, będzie uznana tylko w składzie, w którym zgłoszona została jako pierwsza. W trakcie turnieju nie ma możliwości "pożyczania" zawodników z innych drużyn. Wystawienie przez drużynę w meczu zawodnika nieujętego w składzie tej drużyny jest równoznaczne z oddaniem meczu walkowerem przez tą drużynę.